Na co myslet při výběru náhubku pro pejska

10.07.2023

Vybrat správný náhubek pro pejska se zdá být jednoduchým úkolem, ale jakmile člověk otevře internetový prohlížeč, nebo vejde do obchodu, vidí nespočet druhů a velikostí náhubků a najednou je zmatený, který bude pro jeho pejska nejlepší. 

 Zde je pár rad, na co myslet při výběru náhubku pro pejska:

  • Správná velikost - Náhubek musí být dostatečně velký na to, aby umožnil pejskovy pohodlně otevřít tlamu, takto bude pejsek pohodlně dýchat a bude se moci komfortně napít vody. Nesmí být však tak velký, že by se z něj pejsek hned dostal.
  • Upevnění náhubku – Náhubek by měl disponovat spolehlivým upevňujícím mechanismem. Pejsek by neměl být schopen si náhubek snadno stáhnout z hlavy, či se z něj lehce během pár sekund vyvléci.
  • Výběr správného materiálu náhubku – Náhubek by měl být vyroben z pevného a kvalitního materiálu, který odolá všem pokusům pejska o přetvoření si náhubku na žvýkací hračku a vydrží i pejskovy pokusy o únikový plán. Tento materiál by měl být hypoalergenní a neměl by dráždit pejskovu kůži. Materiál musí umožňovat pohodlné dýchání, napití a náhubek nesmí omezovat zrak.
  • Provedení – Návrh náhubku by neměl pejskovi překážet v klasických potřebách jako otvírání tlamy, čichání, pohyb čelisti, pití. Musí však zabránit pokousání.