Péče o produkty

08.02.2023

Jak pečovat o naše produkty? Zde se vše dozvíte.


3D známky

Každá 3D známka je tvořena v jádru kovem, který je obtisknut polymerním filamentem (PLA). Známka je vyrobena tak, aby dlouho vydržela, ale i přes to po nějaké době mohou jevit známky každodenního opotřebení. Její teplotní odolnost je do 50°C. Známka není k jídlu, ani není nezničitelná, takže ji nenechte Vašeho miláčka okousávat. Je třeba dávat pozor, aby si Váš chlupáček známku nestrhl a neztratil. Za ztrátu, okousání či dokonce polknutí známky (jak 3D, tak i ostatních známek) neneseme zodpovědnost. 

Nečistoty setřete vlhkým hadříkem, či hubkou. Lze opláchnout pod tekoucí vodou, na hrubší nečistoty lze použít jemný kartáček na očištění. 


Kabelka na venčení

Nečistoty z povrchu kabelky, či přední kapsy setřete vlhkým hadříkem, nebo vodou navlhčenou houbičkou. Poté nechejte volně oschnout. 

Kabelka není určena k praní v pračce. Kabelka neslouží ke skladování pamlsků.. 


Kožený obojek/vodítko

Obojek je ručně vyroben z kvalitní hovězí kůže tloušťky 2,8 - 3 mm. Pro uchycení vodítka slouží polokroužek, který je umístěn u přezky. Vodítko nezapínejte na střední kroužek, který ozdobný a slouží pro uchycení známky. Obojek i vodítko po nějaké době mohou jevit známky každodenního opotřebení.

Na vodítku jsou dva kroužky, které slouží k individuální nastavení délky vodítka. Obojek i vodítko jsou vyrobeny s přírodní světlé kůže, takže mohou být náchylnější na zašpinění. 

Pravé kožené výrobky jsou luxusními a při zodpovědné péči i trvanlivými doplňky, které nikdy neomrzí, díky tomu, že časem přirozeně získávají unikátní charakter. Avšak nevhodné používání může výrobek zničit.  Správnou péčí o pravé kožené výrobky docílíme jejich dlouhé životnosti. Časem získají svoji krásnou, přirozenou patinu a budou krásným i praktickým doplňkem. 

Velmi důležitá je pravidelná a preventivní impregnace. Ta chrání výrobek před vniknutím vody a nečistot.

Koženou věc nikdy nepereme a snažíme se ji nepromáčet. Pokud se tak ale stane, necháme ji vyschnout při pokojové teplotě, nikdy nedáváme na topení, či na slunce. Poté ošetříme nejlépe včelím voskem. 

Nečistoty odstraníme lehce namočeným v například jádrové vodě, vymačkaným hadříkem.  

Obojek a vodítko z koženky "The Beast"

Celý obojek a vodítko jsou z koženky, která je přišitá na polyamidovém popruhu pevnou a vysoce odolnou nití. 

Pokud se obojek či vodítko ušpiní stačí je jen utřít vodou navlhčeným hadříkem a nečistoty jsou pryč. 
Ani obojek ani vodítko se nesmí prát v pračce.